Değişim Ve Yenilik

İnsanların gereksinimlerine yanıt verecek üretimler sunuluyor ve yeni moda stratejisi günün gereksinimlerinden çıkarımları karşılıyor. Spor giyim gündelik yaşamda giderek önem kazanıyor. Giysilerdeki rahatlık, şıklık, fiyat uygunluğu destekleniyor. İmaj oluşturma yönündeki isteğimizi bile düşünen davranış stili yaşam tarzı etkileyici olarak arayışlara yanıt veriyor. Tasarımcılarının veya markalarının lider isimleri dikkat edilirse üretimlerine stratejik planlama içinde olduğunu görebilirsiniz. Yeni koleksiyonlar hazırlanırken yapılan analizler sonucu insanların istekleri ve eğilimlerini değerlendiriyorlar.

Potansiyel Kitle Hedefi

Sunulan ürünün alıcı potansiyeline sahip kitle istekleri, beğenileri, davranış ve yaşam alışkanlıklarını izliyorlar. Bireyin kendini rahat hissedeceği bir imaja uygun olmak arzusunu bilen tasarımcılar sosyal bilimci gibi etütler yapıyorlar. Nitekim sunacakları yeni koleksiyonları bu anlayışla hazırlıyorlar. Yeni strateji insanların modaya uygun olmasını garanti etme duygusunun öne çıkarılmasına değer veriyor. Sadece modayı izlemek değil kendilerini seçtikleri elbiselerde rahatlık duygusunu yaşamayı sağlaması gerektiğini önemsiyor. Kendilerine ait imaja sahip olmayı hissetmek hedefliyor.

Bilgi Çağı

Günümüz dünyası bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı ve paylaşıldığı internet ortamında alışkanlıkları değiştirerek geçmişin kurallarını da değiştiriyor. Nerede ise her alanda yaşadığımız değişimin bu sektörde de yaşanıyor olması zaten değişim ve yenilik üzerine kurulu modayı pozitif etkiledi. Moda haberleri, firmaların koleksiyonları gibi her alanında bilgiye ulaşmak çok kolaylaştı. İnternet platformu izleyiciler, sadık takipçiler için çok etkileyici kaynak oldu. Şüphesiz bugün moda dünyasının öncüsü markalar internet teknolojisini etkin olarak kullanıyorlar. Digital pazarlama ve stratejik planlama modern teknikleri ile medya tüketim alışkanlığı kavramları bugünün realitesidir. Değişim devam ediyor.

CLOBELLA